Pôžičky online

Úvery

Úvery sú obdobne ako pôžičky finančné produkty, pomocou ktorých je možné financovať široké spektrum potrieb. Jedná sa o pôžičku peňazí veriteľom dlžníkovi, ktorý mu za túto službu platí odplatu vo forme úroku.

Najčastejšie sa úvery používajú formou hypotéky na financovanie bývania. Ďalej potom úver na auto, konkrétne úvery alebo úvery pre firrmy a podnikateľov.

pan půjčka

Ako rozlišujeme úvery?

Podľa doby splatnosti rozlišujeme úvery: krátkodobé, ktoré sú do jedného roka, strednodobé na obdobie jedného až štyroch rokov a dlhodobé úvery, ktoré sa postupne splácajú viac ako 4 roky.

Podľa subjektu existujú úvery pre podnikateľskú sféru, ktoré slúžia na financovanie podnikania, medzibankové úvery, úvery mestám a obciam a úvery osobné.

Osobné úvery sa používajú pre nákup hmotných statkov ako sú osobné automobily, nehnuteľnosti či ďalší spotrebiteľský tovar. Môžu byť poskytnuté aj neúčelovo, tj. možno si za ne zaobstarať čokoľvek.

Kde získať úver?

Väčšinu úverov poskytujú banky. Nie vždy sú prístupné všetkým žiadateľom a tak sa na trhu objavujú úvery nebankové, ktoré sú dostupnejšie, veľakrát však drahšie.Úverová kalkulačka

Užitočným nástrojom pre výpočet úveru je úverová kalkulačka, pomocou ktorej je možné nasimulovať parametre úveru a vybrať najlepšiu variantu na mieru. Spočítať si môžete napríklad výšku splátky a koľko za úver zaplatíte.

Všetky práva vyhradené AAAPôžičky.sk, (c) 2024 Ing, Radek Šmach   |  Kontaktné informácie

Podmienky používania a ochrana osobných údajov