Pôžičky online

Pôžičky od súkromných osôb

Pôžičky od súkromných osôb a súkromných investorov sú jednou z možných alternatív pri odmietnutí v banke. Bankové domy totiž neradi vidia žiadateľa o pôžičku, ktorý mal v minulosti problémy so splatením napríklad aj jediné splátky úveru.

Potom je žiadateľ odkázaný na nebankový sektor, kde práve súkromné osoby ponúkajú celý rad možností a pôžičiek. Obvykle sa jedná o súkromného investora, ktorý profituje práve na požičiavanie peňazí obvykle fyzickým osobám.

Celá transakcia je veľmi rýchla a pohotová. Peniaze sú k dispozícii prakticky okamžite. Osoba, ktorá peniaze požičiava, zvyčajne nevyžaduje prehnané ručenie, avšak určité záruky rozhodne chce.

pan půjčka

Súkromné pôžičky

Obyčajne sa jedná o pôžičku na zmenku, ktorá je veľmi ľahko vykonateľná, takže investor podstupuje relatívne malé riziko. Veľmi dôležité je si ale danú osobu preveriť, či aspoň získať nejaké predchádzajúce referencie. Neradno si totiž zahrávať s nesolídným obchodníkom.

Na trhu však funguje celý rad investorov, ktorí svoje peniaze dlhodobo požičiavajú súkromným osobám zvyčajne na zmenku a to bez najmenších problémov. Nespoliehajte na to, že narazíte práve na tieto solídne a radšej si všetko s chladnou hlavou rozmyslite.

Výhody

Ďalšou nespornou výhodou pôžičky od súkromných osôb je to, že nie je potrebné dokladať výšku príjmov. Určitou nevýhodou je ale cena týchto pôžičiek. Jedná sa o relatívne drahšie úvery ako je obvyklé. Ide o logickú nadväznosť na neznalosť jednotlivých subjektov.

Ročná percentuálna miera nákladov tak môže o relatívne dosť percent prevýšiť sadzbu za rovnakú veľkosť pôžičky napríklad v banke. Preto je veľmi dôležité pred https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_ochrana-spotrebitela-pri-finan/, či podpisom zmenky na pôžičku od súkromnej osoby si veľmi dobre všetko prečítať, dopodrobna si s poskytovateľom pôžičky všetko vysvetliť a tým predísť prípadným problémom v budúcnosti.Kde získať túto pôžičku?

Pôžičky od súkromných osôb sa dojednávajú individuálne medzi konkrétnymi jednotlivcami. Pôžičky od súkromných osôb sú k videniu prakticky kdekoľvek. Reklama v novinách či na autobusových zastávkach.

Požičanie peňazí je tak veľmi ľahké, ale vždy s veľkou dávkou opatrnosti. U tejto pôžičky nabádame obzvlášť k opatrnosti, pretože je mnohokrát mimo rámec regulatív.

Všetky práva vyhradené AAAPôžičky.sk, (c) 2024 Ing, Radek Šmach   |  Kontaktné informácie

Podmienky používania a ochrana osobných údajov