Pôžičky online

Americká hypotéka - úver zaistený nehnuteľnosťou

Americká hypotéka je špeciálny prípad klasickej hypotéky (pôžička s ručením nehnuteľností), kde však nie je povinnosť využívať peniaze vďaka hypotéke poskytnuté na stavebné účely.

Peniaze, ktoré vďaka americkej hypotéke klient získa, môže využívať podľa svojho uváženia na čokoľvek, napríklad na nákup osobného vozidla či práčky. Ide teda o čisto neúčelový úver zo strany bánk či nebankových inštitúcií.

Parametre americkej hypotéky

Ostatné parametre sú s klasickou hypotékou veľmi podobné. Zástava nehnuteľnosti, fixácia aj úvodné procedúry sú rovnakého rázu. Americká hypotéka má veľkú obľubu vďaka svojmu relatívne nižšiemu úroku v porovnaní s klasickým spotrebiteľským úverom.

pan půjčka

Pôžička so zástavou nehnuteľnosti

Banka či nebanková inštitúcia podmieňuje poskytnutie americkej hypotéky so zástavou nehnuteľnostou, ktorú má žiadateľ vo vlastníctve (prípadne vlastník súhlasí so zápisom zástavy). V tom je americká hypotéka úplne totožná s klasickým hypotekárnym úverom.

Avšak u amerických hypoték neponúkajú spoločnosti 100% hodnoty nehnuteľnosti, ale vďaka rizikovejšiemu využitie peňazí, maximálne 80% z ceny založenej nehnuteľnosti. Dobu si potom stanovuje každý individuálne, podľa vyššie hypotéky, svojich schopností splácať a podmienok, ktoré banka je ochotná poskytnúť. Nie je výnimkou americká hypotéka na dva, tri roky, ale ani dvadsaťročný úver zastavený nehnuteľnostou. Zvyčajne cez túto hranicu americká hypotéka nezasahuje, keďže nejde o bezprostredne nutný úver pre bývanie, ako je tomu u klasickej hypotéky, tak ani banky nechcú zbytočne predlžovať dobu splácania.

Čím viac si rodina dokáže splátky americkej hypotéky rozložiť na dlhšie obdobie, tým menej zaťaží svoj mesačný rozpočet. Aj keď tento argument je tiež iba relatívny, pretože čím dlhšie bude splácanie trvať, tým viac sa zaplatí na úrokoch. K vybaveniu americkej hypotéky je potrebné pripraviť dva doklady totožnosti, doloženie príjmov, úradné odhad ceny založenej nehnuteľnosti, poistenie tejto nehnuteľnosti vinkulované v prospech inštitúcie poskytujúce pôžičky, výpis z katastra nehnuteľností o zápise zástavy. Potom je možné americkú hypotéku v banke či inej inštitúcie uzavrieť a prevziať požadované peňažné prostriedky na nákup prakticky akéhokoľvek tovaru či dovolenky.

Nebanková americká hypotéka bez dokladovania príjmu

Niekoľko spoločností z nebankového sektora ponúka obľúbený produkt nebanková americká hypotéka bez dokladovania príjmu. Výhodou je, že je bez dokladovania príjmu a bez registra. Podmienky sú individuálne - podmienkou je vždy nehnuteľnosť, ktorú je možno zastaviť.

Všetky práva vyhradené AAAPôžičky.sk, (c) 2024 Ing, Radek Šmach   |  Kontaktné informácie

Podmienky používania a ochrana osobných údajov