Pôžičky online

Desatoro pôžičiek

Záujem o spotrebiteľské pôžičky stúpa. V posledných rokoch sa stali vyhľadávanou možnosťou, ako si splniť sny alebo vyriešiť neočakávanú situáciu. Lákavá možnosť je ale vykúpená samozrejmou povinnosťou pravidelných splátok.

Uvažujete o pôžičke? Viete, čo všetko by ste mali pred podpisom spotrebiteľského úveru zvážiť?

Rozhodne by ste si mali položiť niekoľko dôležitých otázok, ktoré sa dajú nazvať ako desatoro bezpečnej pôžičky a týmto predišli prípadným problémom.


Desatoro bezpečnej pôžičky

  1) Stanovte si priority, na čo pôžičku naozaj potrebujete.
  2) Budete schopní mesačne splácať určitú sumu peňazí.
  3) Ak nebudete schopní splácať, prídu na rad vymáhači, exekútori a môžete prísť aj o strechu nad hlavou.
  4) Dajte prednosť bankovým spoločnostiam pred nebankovými a neoverenými spoločnosťami.
  5) Dôkladne si prečítajte zmluvu - dôležité sú body o výške úveru, výšku splátok, úrokoch, RPMN a sankciách v prípade nesplácania.
  6) Dajte prednosť flexibilné pôžičke, máte možnosť upraviť výšku splátok a predčasné splátanie bez sankcií.
  7) Pozor na skryté poplatky - napr. za mimoriadnu splátku, vysokú sankciu za oneskorenú splátku alebo za predčasné splatenie úveru.
  8) Poistite sa u poskytovateľa pôžičky proti nečakaným situáciám, ktoré Vám zabránia pôžičku splácať.
  9) Ak nastanú problémy so splácaním dohodnete sa s poskytovateľom na riešenie tohto problému. Aj nebankovým spoločnostiam záleží na tom, aby ste boli schopní pôžičku splácať.
  10) Skúste sa poriadne zamyslieť, či je pôžička pre vas naozaj nutná. Pôžička by mala byť vždy tým posledným riešením. Oveľa lepšia cesta je vyčkať, uskromniť sa, a požadované peniaze našetriť.


Zistite si RPMN

RPMN je zákonný parameter, ktorý musí byť uvedený u každej pôžičky. Jedná sa o ročnú percentuálnu mieru nákladov a udává, ako je pôžička drahá.

Funguje pri porovnávaní pôžičiek tým najjednoduchším spôsobom. Čím je hodnota RPMN nižšia, tým je pôžička lacnejšia.Všetky práva vyhradené AAAPôžičky.sk, (c) 2024 Ing, Radek Šmach   |  Kontaktné informácie

Podmienky používania a ochrana osobných údajov